Müzik Aletleri
Satışı için...
Kuğu Müzik
 

kurumumuz.html

 
 

Kuğu Sanat Merkezi

Okulumuz 2001 Yılında Klasik Bale ve Klasik Müzik Ana Dalları ile Alt Dallarda KONSERVATUAR DÜZEYİNDE Eğitim vermek amacıyla KUĞU BALE ve MÜZİK KURSU adıyla kurulmuştur. 2004 yılında Eğitim verdiği sanat dallarının nicelik ve nitelik olarak çeşitlenmesi nedeniyle adını KUĞU SANAT MERKEZİ olarak değiştirmiştir.

Kurum T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN izin ve denetimi altında çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurumun sahipliği ORA ÖZEL EĞİTİM VE TURİZM HİZMETLERİ SEYAHAT ACENTELİĞİ TİCARET LTD. ŞTİ 'ne aittir. Şirket ortakları Kurum Kurucusu Av. Yıldız ÖZDEMİRCİ VE Dr. İlhan ÖZDEMİRCİ olup halen Kurum Müdürlüğünü Dr. İlhan ÖZDEMİRCİ Sürdürmektedir.

Kurumunda kendi dallarında Akademik Kariyer yapmış ve halen Kariyerlerine devam eden Öğretmenler Eğitim vermektedir.

KUĞU SANAT MERKEZİNDE BALE, DANS, SOLFEJ, DRAMA, RİTİM Dalları Sınıf Dersleri olarak, PİYANO, KEMAN, GİTAR, FLÜT, VİYOLONSEL, SAKSAFON, KLARNET ve diğer ÇALGI Dersleri ise ÖĞRETMEN - ÖĞRENCİ ile BİREBİR yapılmaktadır.

Kurumumuz bu hizmetlerin dışında Öğrencilerimizin Eğitimine katkıda bulunacak SANATSAL ETKİNLİKLERE Bilet Temini ve Ulaşım sağlamaktadır. Bu arada gerek Velilerimizin ve çevrelerinin bu alandaki istekleri karşılanmaktadır.

KONSERVATUVAR DÜZEYİNDE BİR EĞİTİM KALİTESİ HEDEF ALINMIŞ VE BU AMAÇLA ÇALIŞILMAKTADIR.

İKİ yılda bir Büyük gösteri ve resital yapılmaktadır. Her yıl sonu kendi salonlarımızda gösteri ve resitaller yapılmaktadır.

MÜZİK Bölümü öğrencileri her hafta sınıf konserleriyle eğitim düzeylerini velilere ve diğer izleyicilere sunmaktadır.

DAHA Önce 62 Ada Gardenya 4/2 Ataşehir adresinde bir apartman dairesinde çalışmalarını sürdürmüş olan KURUM artan talep ve fiziki olanakların daha da geliştirilmesi amacıyla YENİ VE DAHA GENİŞ BIR YER EDİNMİŞ ve MODERN bir Eğitim Kurumuna yakışır şekilde örnek bir yapı oluşturularak Dekorasyonunu yaptırmış ve NİSAN 2004 tarihinden itibaren YENİ YERİNDE Çalışmalarını artırarak sürdürmektedir.

YENİ KURUM BİNASINDA aynı anda 13 derslikte eğitim yapılabilmektedir.

  • NET 375 metrekare kullanım alanında
  • 88 metrekare büyük bale ve dans salonu
  • 30 metrekare müzik teorik dersliği
  • 6 PİYANO, 2 GİTAR, 1 KEMAN, 1 BATERİ, 1 SOLFEJ sınıfı
  • 1 Öğretmenler Odası
  • Bürolar
  • Soyunma Odaları
  • 90 metrekare, tepeden aydınlatmalı modern fuaye, bekleme alanı, kantin, tuvaletler ve duş alanları

yer almaktadır.

 

Resimler